University Leadership Award Winners 2011

Student Award Winners
Group Awards
Faculty/Staff/Advisor Awards

Student Award Winners

Sara Adkins – ASUPS Spirit Trophy
Kaitlyn Appleby
Kelsey Baran – Nancy Riehl Hoff Award
Michelle Barreto
Stephanie Baugh – Norton Clapp Arete Award
Kyle Benson – Greek Athlete of the Year
Zachary Benton – Greek Man of the Year
Janessa Beringer
Sarah Bicker
Elizabeth Bird
Rachel Borsini
Sandra Rosa Bryant
Erin Byrne – Greek Sophomore of the Year
Jessica Cafferty – Greek Woman of the Year
Alexandra Carracino
David Cohn
Jane Cornell
Chelsea Corser-Jensen – Sky Cup Award
Charlotte Cronin
Kevin Curlett
Lukas Diesing – Greek Sophomore of the Year
Rosemary Dinkins
Ayanna Drakos – Yumi Kawaji Outstanding Woman Award
Christopher Dugovich
Anna Duz
Sarah Egger-Weiler
Alexander Elder
Laura Erskine
Adriana Flores
Cameron Ford – Greek New Member of the Year
Ian Fox
MacKenzie Fuentes
Jacob Fuhrman
Madeleine Garcia
Alexander Gardner – Ralph Olson Memorial
Mallory Gliko
Joseph Goldes
Rebecca Greer
Lindsay Hammond
Maya Heck – Scholar of the Year
Ellyn Henriksen
Jay Herman
Jasmine Herrick
Ariel Heston
Savannah Hutton
Erin Jamroz – Dottie Rasmussen Leadership Award
Gyeong-A Kang
Benita Ki
Hannah Kitzrow
Savannah Laferriere
Zachary Lam – Dean Kristine Bartanen Ensemble Award
Kacy Lebby
Min Lee
Alexander Lewis – Eric Spurrell Memorial Good Government Award
Nathan Little
Ivaanjelca Llanos
Layla Logsdon
Kyrsten Lundh
James Luu – Scott Jackson Outstanding Man Award
Alexander Mann – Chimes Cup
Simone McCullough
Myles McDonald
Rachel Mendelsohn – Greek Athlete of the Year
Kathryn Mihalovich – Resident Programming Advisor of the Year
Daniel Miller – Charles T. Battin Award
Caitlin Mitchell
Maria Montzka – Dottie Rasmussen Leadership Award
Nathan Moorman
Michael Moreno
Robin Nichol
Amanda Nicol
Robert Niese – Sky Cup Award
Jesse Northrup
Casey Oakes
David Oksner
Caira Ortiz
Ellen Osborne
Megan Ostermick – Alumni Association Outstanding Student Achievement Award
Daniel Parecki – Greek Scholar of the Year
Liam Parker
Skyler Pascall
Katelyn Pavlat
Joshua Pelz
Sierra Phillips – Greek New Member of the Year, Eric J. Konzelman Award
Sohan Punatar
Alyssa Raymond
Nicholas Romeijn-Stout
Rochelle Saedi
Theodore Schneider – Greek Fine Arts Award
Allison Schoening – Greek Fine Arts Award, Eric J. Konzelman Award
Lindsay Schommer
Ned Sherry
Roger Shiu
Rebecca Short
Tucker Shouse
Kyle Sleeper
Hannah Smith
Connie Suh
Megan Sykes
Caitlin Van Patten
Lauren Vandenberg
Karin Vandraiss
Leah Vendl
Thien Vu
Elizabeth Weil
Erin Weiler
Robert Wellington
Stephanie Wood – Greek Junior of the Year
Jinshil Yi – Kleiner Family Endowed Humanitarian Award
Jodie Young
Elayna Zammarelli                                                                                                               Back to Top

Group Awards

Youth Against Violence Initiative - Outstanding Program Award for Service
Student for a Sustainable Campus - Oxholm Award                                                        Back to Top

Faculty/Staff/Advisor Awards

Bob Hutchinson - Outstanding Faculty Award
Velma Gills - Outstanding Staff Award